Aleppo Mydło

Lecznicze Mydło z Aleppo

Czy szukacie Państwo naturalnego mydła wykonanego z niealergennych składników roślinnych, opartego na tradycyjnej 4000-letniej recepturze, które jest doskonałym antybiotykiem na wszelkie choroby skórne?
To dobrze trafiliście.
Jesteśmy wiodącym w Polsce sklepem internetowym oraz dostawcą przebadanych dermatologicznie mydeł z Aleppo. Kładziemy duży nacisk, aby oferowany przez nas towar spełniał tradycyjne wymogi produkcyjne w oparciu o autentyczną 4-składnikową recepturę. Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom najwyższej, światowej jakość, oryginalny i skuteczny leczniczo produkt w bardzo atrakcyjnej cenie.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi nowościami!


ALEP to więcej niż mydło

Aleppo to nazwa jednego z najsłynniejszych mydeł na świecie. Wywodzi się ona od nazwy miasta położonego w północno-zachodniej Syrii, w którym kostki były wytwarzane. Ze względu na nasilające się działania wojenne w Syrii proces ten został przeniesiony do Turcji oraz Tunezji. *Odwiedź nasz BLOG, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
Mydła Aleppo spotykane są również pod nazwami: Savon d'Alep, Mydło Laurowe, Mydło Alep, Szare Mydło Syryjskie lub Mydło Arabskie "Ghar".
Unikalna, tradycyjna i wielowiekowa receptura sięgająca ósmego wieku naszej ery, niezwykłość cech i tła historycznego, połączona z najstarszymi metodami produkcji, opartymi o wysokiej jakości naturalne oleje roślinne z pierwszego tłoczenia, czynią Aleppo najczystszym i najlepszym mydłem na świecie.
Tradycyjne szare mydło Alep uchodzi powszechnie za "Matkę wszystkich Mydeł" dostępnych aktualnie na rynku. Pierwsze wzmianki odnośnie produkcji mydła sięgają niezwykle odległych wieków. Znane one były już za czasów Fenicjan (III-XIII w. p.n.e.) Do produkcji naturalnego mydła Alep, używa się wyłącznie: oleju z oliwek, naturalnego ługu, oleju laurowego (wawrzynowego) oraz wody.

Mydło z Aleppo

Poznaj świat szarego mydła Aleppo

PRODUKCJA NATURALNEGO MYDŁA ALEPPO


Produkcja Mydła Aleppo

Sezon produkcyjny rozpoczyna się według tradycyjnych i niezmiennych zasad, tuż po pierwszych zbiorach oliwek i trwa on od września, aż do marca. Olej z oliwek mieszany jest z ługiem sodowym pozyskiwanym z soli morskiej. W warunkach termicznych składniki ulegają reakcji zmydlania. Cała procedura trwa ponad tydzień i jest ona bardzo pracochłonna. W końcowej fazie procesu dodawany jest olej laurowy, dzięki któremu mydło zyskuje na właściwościach antyseptycznych. Względne stężenie oleju laurowego (wawrzynowego) zawartego w mydle wynosi zazwyczaj od 4% do 75% i stanowi jego wyznacznik cenowy oraz leczniczy. Zatem im wyższa zawartość oleju laurowego w mydle - tym jego wyższa cena, a co za tym idzie, także bogactwo właściwości leczniczych.

Kolejnym etapem procesu produkcji naturalnego mydła Alep jest odlanie ługu i przefiltrowanie go wodą. Tak powstałą zielonkawą masę, rozprowadza się po arkuszu papieru woskowego i pozostawia do całkowitego wystudzenia, oraz odparowania na okres jednego dnia. Gdy mydło zostaje utwardzone, wtedy przechodzi ono kolejny etap - cięcia i porcjowania na kwadratowe kawałki. Później, oznakowywane jest indywidualną nazwą producenta (logiem jakości), a następnie zestawiane w cylindryczne kolumny dla uzyskania maksymalnej ekspozycji powietrza tak, aby mogło ono w pełni doschnąć.

W następnej kolejności zostaje ono umieszczane w specjalnie do tego celu przygotowanej komorze podziemnej na okres od dziewięciu miesięcy do ponad czterech lat. W takich oto warunkach poddawane działaniom czasu - przechodzi w sobie kolejno kilka zmian chemicznych, które pomagają kostkom dojrzeć, obniżyć zawartość wilgoci, uczynić je twardymi oraz długotrwałymi. Oprócz przemiany chemicznej kostki zyskują także na wyglądzie optycznym, przybierając blado-złotą barwę, natomiast wewnątrz pozostają one niezmienne i są nadal zielone. Po upływie okresu "leżakowania" pakowane są w pudełka, a następnie trafiają do bezpośredniej sprzedaży.

Jak zrobić mydło Aleppo
Kostka mydła Aleppo
* Dotyczy tylko oryginalnych Mydeł Alep

WŁAŚCIWOŚCI NATURALNEGO MYDŁA ALEP


Naturalne Mydło Alep i Jego Właściwości

BEZPIECZNE DLA CAŁEJ RODZINY.

Bez konserwantów, substancji chemicznych, barwników i środków aromatyzujących. Nie testowane na zwierzętach. Nie zawiera w sobie tłuszczy zwierzęcych. W 100% naturalny produkt wykonany tylko z czterech składników: oliwy z oliwek, oleju laurowego, wody, oraz ługu sodowego pozyskiwanego z soli morskiej. Przyjazne środowisku naturalnemu. Wolne od fosforanów, w pełni biodegradowalne.

ZAPEWNIA GŁĘBOKIE NAWILŻENIE I OCZYSZCZENIE.

Nadaje skórze czystość oraz uczucie świeżości. Czyni ją niesamowicie gładką. Tworzy miękką, balsamiczną pianę idealną do golenia, która łagodzi także drobne podrażnienia. Idealne jako szampon, pozostawia włosy niesamowicie czyste, a skórę głowy wolną od łupieżu.

WSPOMAGA PROCES NATURALNEGO LECZENIA.

Jest antyseptyczne, pomaga w gojeniu chorób skórnych takich jak trądzik młodzieńczy, zaskórniki, czy wągry. Eliminuje uczucie swędzenia, głęboko nawilżając skórę. Łagodzi także bóle reumatyczne, obrzęki, oraz skutki odleżyn.

DOSKONAŁE DO PRANIA DELIKATNYCH TKANIN.

W przeciwieństwie do innych mydeł - użyteczne w praniu bielizny. Polecane dla osób z problemami alergicznymi, które nie mogą stosować komercyjnych środków chemicznych przeznaczonych do prania.

Mydło Aleppo właściwości
Dobór właściwego stężenia

KTÓRE MYDŁO ALEPPO WYBRAĆ?


Które mydło Aleppo wybrać

Mydła Alep dedykowane są przeważnie dla osób o suchej i wrażliwej cerze. Dzięki zawartości oleju z oliwek zyskują one na właściwościach nawilżających i wspomagających funkcje płaszcza hydrolipidowego skóry, a co za tym idzie, kontrolują także wydzielanie sebum. Działają jak naturalny balsam dla skóry, umiejący ją skutecznie regenerować i ujędrniać. Natomiast zawarty w mydle, wysokiej jakości olej laurowy - oprócz walorów zapachowych - odznacza się także właściwościami antygrzybicznymi i antyseptycznymi. Szare Mydło Alep dobieramy według procent zawartego w nim oleju laurowego oraz rezultatów, jakich oczekujemy. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z mydłami naturalnymi zalecamy wpierw zakup mydła tradycyjnego o stężeniu podstawowym 4%

4+

Aleppo 4%, 5%

To delikatne mydło bazowe, które pomoże każdej osobie przestawić się z dotychczas stosowanych mydeł syntetycznych - na naturalne, jakim jest Alep. Ze względu na swą delikatność przeznaczone jest ono także do ręcznego prania bielizny.


20+

Aleppo 20%, 25%, 30%

Dedykowane dla przeciętnej osoby, której skóra nie wykazuje tendencji do chorób. Mydła tego typu pomogą zachować zdrowy i naturalny wygląd każdego dnia. Polecane dla całej rodziny do higieny ogólnej (twarz, ciało, włosy)


40+

Aleppo 40%, 50%, 75%

To szare mydła do zastosowań wyłącznie leczniczych, o bardzo głębokich właściwościach nawilżających. Zalecane w przypadku problemów skórnych i tylko na czas kuracji. Odradzamy ich długotrwałego stosowania, ze względu na wysoki wskaźnik wysuszania.


Do skóry tłustej polecamy Państwu szare mydło Alep z dodatkiem glinki zielonej. Natomiast dla skóry podatnej na alergię i częste podrażnienia zalecamy stosowanie Alep z zawartością oleju Nigella (Olejem z Czarnuszki).

Wojna w Syrii, a produkcja mydła Aleppo

WOJNA DOMOWA W SYRII


Wojna w Syrii

Ze względu na działania wojenne w Syrii i użytą tam broń biologiczną, znaczna część zakładów syryjskich przeniosła proces produkcyjny do Arabii Saudyjskiej, Turcji oraz Tunezji. Taka też informacja odnośnie rzeczywistego kraju pochodzenia powinna widnieć na opakowaniu każdego mydła. Obecnie, nie ma fizycznej możliwości, aby jakikolwiek zakład mógł się ostać na terenie syryjskim. Dlatego też prosimy uważać na mydła sygnowane jako: "MADE IN SYRIA".
Na rynku nie ma także kostek o realnym stężeniu 30, 40, 50 lub 75%. W odpowiedzi na pogarszającą się jakość surowcową, masowe podrabianie i negatywne wyniki badań dotyczących naturalnego składu, zmuszeni byliśmy zaprzestać sprowadzania mydła Alep w stężeniach powyżej 20%.
Po ostatnich analizach rynku w europie i na bliskim wschodzie zauważyliśmy, że obecne wydania kostek Aleppo różnią się stemplem, jednak posiadają przeważnie stężenia około ~8% i ~20% natomiast przez dostawców sygnowane są na etykiecie jako 30%, 40% lub 50%. Spore zapotrzebowanie wynikające z popularności tego mydła powoduje, iż brakuje na rynku dobrej jakości surowca, czyli w tym przypadku krzewów laurowych, które swego czasu bardzo obficie występowały na terenie Syrii. Stąd też w procesie produkcyjnym przyjęta została obecnie praktyka rozcieńczania lub dodawania oleju laurowego w mniejszych ilościach.

Wojna w Aleppo

UWAGA: Od 2015 roku naturalne mydła Alep sprowadzamy wyłącznie z Turcji!

Na co zwracać uwagę przy zakupie mydła?

UWAGA NA MYDŁA ALEPPO!


Uwaga na mydła Aleppo

W związku z napływającymi do nas informacjami o pojawiających się na rynku polskim mydłami Aleppo z zawartością chemicznych domieszek postanowiliśmy zredagować krótką wzmiankę informacyjną, która pozwoli Państwu poznać różnice pomiędzy oryginalnymi a nieautentycznymi mydłami Alep.

Skład mydła Aleppo

Przypominamy, że oryginalne mydła z Aleppo powinny być wykonane wyłącznie na bazie czterech składników pochodzenia naturalnego:

SKŁAD INCI:
1. olea europaea (sodium olivate) 2. laurus nobilis oil (sodium laurate) 3. aqua 4. sodium hydroxyde
SKŁAD w języku polskim:
1. olej z oliwek 2. olej laurowy 3. woda 4. ług sodowy pozyskiwany z soli morskiej
Natomiast mydła Aleppo wzbogacone o piąty składnik powinny zawierać w swym nazewnictwie:
SKŁAD INCI:
1. illite 2. nigella savita lub 3. argania spinosa kernel oil
SKŁAD w języku polskim:
1. glinka naturalna, 2. olej z czarnuszki (nigella) 3. olej arganowy

Chemiczne substancje występujące w nieoryginalnych mydłach Aleppo

INCI: Glycerin (gliceryna) - to związek chemiczny znany jako alkohol trójwodorotlenowy. W środowisku nie występuje on w naturalnej postaci. Jego powszechna obecność w kostkach Alep znacząco osłabia działanie roślinnego oleju laurowego oraz oleju z oliwek. W skutku, Aleppo z zawartością gliceryny nie są w stanie wspomagać leczenia chorób skóry. Oferują natomiast zaletę higieniczną podobną do tej, którą możemy spotkać w mydłach marketowych. Z tą różnicą, że zakupując Aleppo z zawartością gliceryny - znacząco przepłacamy. Ponieważ typowe mydło glicerynowe możemy zakupić już za niespełna 80 groszy.
INCI: Benzyl alcohol (Fenylometanol), Linalool, Benzoesan benzylu, Alpha-isomethyl ionone, Geraniol, Citronellol - to alergenne substancje chemiczne odpowiadające za aromat mydła. Można je spotkać w perfumowanych kostkach alep z dodatkami jaśminu, róży damasceńskiej, fiołka lub cytryny. Tego typu dodatki występują także pod nazwą: "flower extract". Natomiast ich długotrwałe aplikowanie pod postacią "mydła Aleppo" - wysusza skórę, a u osób o bardzo wrażliwej cerze - powoduje uczulenia.

Co to jest INCI ?

Skrót INCI pochodzi od anglojęzycznej nazwy International Nomenclature of Cosmetics Ingredients. i oznacza po polsku "Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych". INCI ma za zadanie informować klientów, z jakich składników dany kosmetyk został skomponowany. Pełna list składników INCI dostępna jest publicznie na oficjalnej stronie: ec.europa.eu

Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Jeżeli sprzedawca nie zamieścił na stronie oferty informacji na temat składu mydła, wówczas nie wahaj się z nim skontaktować i poproś go o podanie dokładnych danych. Natomiast jeżeli już zakupiłeś kostkę - wówczas porównaj jej skład INCI ze składem oryginalnego mydła arabskiego zamieszczonego na naszej stronie. Pamiętaj, że masz 14 dni na zwrot towaru od chwili otrzymania paczki, a sprzedawca nieoryginalnego mydła zobowiązany jest pokryć koszta Twojej dostawy oraz zwrócić Ci wszystkie pieniądze.

Legenda:
*Parfum to nazwa INCI kompozycji sztucznie uzyskanego aromatu, którego liczba może sięgać nawet 4000 składników w ramach jednego zapachu.

Skład INCI 7 najczęściej kupowanych mydeł w kostce

Tabela informacyjna przeznaczona dla alergików oraz osób o chorej lub wrażliwej cerze. Kolorem czerwonym oznaczono chemiczne składniki powodujące typowe problemy skórne.


MYDŁA W KOSTCE
SKŁAD INCI
Oryginalne Mydło z Aleppo
4 składniki
0 chemicznych
Olea Europaea (Sodium Olivate), Laurus Nobilis Oil (Sodium Laurate), Aqua, Sodium Hydroxyde
Mydło Marsylskie
6 składników
1 chemiczny
Elaeis Guineensis, Cocos Nucifera, Aqua, Sodium Chlorure, Glycerin, Sodium Hydroxyde
Polskie
Szare Mydło
7 składników
3 chemiczne
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate
Czyste mydło Glicerynowe
6 składników
3 chemiczne
Aqua, Sodium Palmitate, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Glycerine, Ethanol
Afrykańskie
Czarne Mydło Dudu Osun
11 składników
3 chemiczne
Sodium Palm Kernelate, Potassium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, *Parfum, Mel, Citrus Aurantifoiia Juice, Citrus Limon Juice, Baphia Nitida Powder, Aloe Barbadensis Leaf
Mydło z Nanosrebrem
11 składników
8 chemicznych
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua Mineralis, Sodium Chloride, Glycerin, Tetrasodium Etidronate, Boric Acid, Isopropyl Alcohol, Propyl Alcohol, Alcohol, Nanosilver
Mydło Siarkowe
13 składników
8 chemicznych
Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Petrolatum, Sulfur, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, BHT, Cl 11680


Savon Alep
Sprawdzony sklep z Mydłem Aleppo

GDZIE KUPIĆ ORYGINALNE MYDŁO ALEPPO?


Gdzie kupić mydło Aleppo

Przypominamy, że oryginalne szare mydło Alep nie zawiera w sobie gliceryny, barwników, syntetycznych substancji zapachowych, konserwantów, ani żadnych tłuszczy zwierzęcych.

Przed zakupem mydła, warto zwrócić uwagę na to, iż nie wszystkie Alep dostępne aktualnie na rynku są w 100 % prawdziwymi mydłami z Aleppo. Z racji rosnącej popularności i zapotrzebowania na naturalne mydła tego typu - wzrosła także liczba ich podróbek. Częstymi praktykami producenckimi jest zastępowanie oleju z oliwek - olejem palmowym. Niekiedy dodawana jest nawet chemiczna gliceryna i aromaty. Ponadto z lawinowym tempem pojawiły się na rynku tańsze odmiany, charakteryzujące się krótszym czasem leżakowania wynoszącym zaledwie pół roku zamiast 9 miesięcy. Owe skracanie czasu leżakowania, barwienie oraz chemizowanie gliceryną - wpływa negatywnie na ogólny proces dojrzewania mydła i skutecznie hamuje w nim rozwój bogactwa właściwości leczniczych, z których Alep normalnie słynie.
Dla porównania: tradycyjne i oryginalne szare mydło arabskie leżakuje min. 9 miesięcy do ponad 4 lat. W przypadku tańszych odmian Alepo popularne stało się również dodawanie surowców roślinnych o słabszej jakości, co w konsekwencji przekłada się na niezbyt przyjemny aromat oraz skuteczność podczas stosowania mydła. W niektórych przypadkach dodawane są także niewielkie ilości perfum syntetycznych i barwników po to, aby zrekompensować ową słabszą jakość surowcową mydła i wpłynąć w to miejsce na jego niższą cenę.
W naszym sklepie zakupują Państwo naturalne, 4-składnikowe mydła roślinne z Aleppo od ich rodzimego producenta. Mydła dostępne w sklepie Sapindus.pl produkowane są wyłącznie z najwyższej jakości oleju laurowego i oleju z oliwek. Dzięki temu nie posiadają one w sobie nieprzyjemnego aromatu, oraz nie tracą bogactwa swych właściwości, tak jak to ma miejsce w przypadku tańszych odmian o nazwie "Aleppo". Mydła zostały przebadane dermatologicznie oraz pod kątem ich składu. Dzięki temu mają Państwo 100 % pewność zakupu oryginalnej kostki o właściwościach leczniczych, z których ona powszechnie słynie.

Gdzie kupić prawdziwe mydło Aleppo
Najczęściej zadawane pytania

PYTANIA I OPINIE NA TEMAT SZAREGO MYDŁA ALEPPO


Mydło Aleppo opinie i pytania

Tak. Wszystkie mydła Aleppo w ofercie sklepu Sapindus.pl wykonane są na bazie oryginalnej, czteroskładnikowej receptury z naturalnych surowców roślinnych. Nie zawierają żadnych barwników, sztucznych substancji zapachowych, ani tłuszczy zwierzęcych. Dodatkowo mydła zostały przebadane dermatologicznie. Dzięki temu mają Państwo gwarancję wysokiej jakość oferowanego przez nas towaru, który nie powoduje alergii.
Kostki Aleppo wykonane są na bazie olejów roślinnych, dlatego należy przechowywać w suchym miejscu z dala od słońca. Po każdym użyciu należy je dokładnie osuszyć. Dzięki temu mydlo posłuży Państwu znacznie dłużej. Prosimy także unikać zamykania mydła w plastikowych pojemnikach. Lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie mydełka w naczyniu drewnianym lub ceramicznym z zachowaniem odpowiedniego drenażu. Dzięki temu zachowamy niezmienną jakość oraz skuteczność mydła po każdym użyciu.
Naturalne mydło Alep w przeciwieństwie do mydeł syntetycznych nadaje się do użytku wieloletniego. Warto także dodać, iż szare mydła tego typu zyskują na mocy swych właściwości leczniczych proporcjonalnie do czasu ich "leżakowania" (suszenia). Zatem im mydło starsze - tym lepsze i skuteczniejsze.
Szare mydło Aleppo w ofercie sklepu Sapindus.pl ma bardzo przyjemny, organiczny zapach. Gwarantują to najwyższej jakości naturalne oleje roślinne BIO zawarte w mydle, takie jak olej laurowy oraz olej z oliwek. Aromat mydeł Alep uzależniony jest w dużej mierze od czasu ich suszenia. Wobec tego, mydła leżakujące minimum 9 miesięcy, będą bardziej intensywne w aromacie w przeciwieństwie do mydeł suszonych ponad 4 lata. Alep jest Mydłem w 100% ekologicznym. Do mydełek tego typu trzeba się jednak przyzwyczaić, ponieważ nie zawierają one w swym oryginalnym składzie syntetycznych zapachów. Dlatego nie każdemu mogą one przypaść do gustu.
Tak. Mydła Aleppo mają w 100 % naturalny skład, dlatego są w pełni biodegradowalne.
Mydła Alep o wyższej zawartości oleju laurowego tj. 25 %, 40 % mogą z początku powodować lekkie zaczerwienienie skóry. Wywołane jest to typową reakcją organizmu na produkty naturalne, zwłaszcza jeżeli wcześniej nie stosowaliśmy żadnych mydeł naturalnych, tylko syntetyczne. Dla osób zaczynających swoją przygodę z serią Aleppo polecamy używanie mydeł z niską zawartością oleju laurowego np.: 4 - 5 %. Dzięki temu pozwolimy naszej cerze zaadoptować się do tego, co oferuje nam naturalne i lecznicze Mydło Alep - bez efektu podrażnienia skóry.
Tradycyjne Mydło Alep w ofercie sklepu Sapindus.pl produkowane jest na bazie czterech składników wysokiej jakości oleju laurowego (wawrzynowego), oleju z oliwek, ługu sodowego, oraz wody.
Mydła Alep oferowane na portalach aukcyjnych są w dużej mierze mydłami niedosuszonymi. Co ciekawe, niektóre z nich produkowane są także w Chinach. W konsekwencji są one znacznie tańsze niż oryginalne Aleppo. Okres leżakowania takich mydeł nie przekracza wymaganego minimum 9 miesięcy. Dla przykładu niewiele osób byłoby w stanie odróżnić kostkę mydła 5 % od kostki 50 %. Dlaczego? Ponieważ, przy krótkim okresie suszenia, owe różnice optyczne są ledwo dostrzegalne. Mogą się Państwo wtedy bardzo łatwo nabrać i zakupić mydło, które dla przykładu zawiera w sobie 5 % oleju laurowego, a sprzedawane jest pod nazwą: "50 %" - za jedyne 20 zł. Dla zobrazowania dodam, iż cena importu z Syrii od renomowanego producenta, po opłaceniu cła oraz podatku w kraju + kosztach dostawy - wynosiła nas około 30 PLN za sztukę dla mydła 50 %. Wobec tego nie ma nawet najmniejszych szans, aby Klient zakupił oryginalne mydło 50 % za 20 zł.
Kolejna kwestia, to kolor i aromat mydła. Mydła niedosuszone, charakteryzują się przeważnie jednolitą, jasną lub jasno-zielonkawą barwą - bez względu na to, czy zawierają w sobie 5 % oleju laurowego, czy 50 %. Dodatkowo mogą się one odznaczać niezbyt przyjemną wonią podczas ich stosowania. Jest to wywołane przeważnie dwoma aspektami:

1. Mydło zawiera w sobie słabej jakości surowce lub ich tańsze odpowiedniki albo,
2. Mydło nie przeszło minimalnego etapu suszenia 9 miesięcy.

W skutku, kostki takich mydełek potrafią się rozmazywać na skórze, a nie pienić, ponieważ nie nabrały one jeszcze pełnej spójności chemicznej, która zachodzi dopiero po dłuższym okresie "leżakowania" z zachowaniem wysokiej jakości komponentów roślinnych. Wymienione problemy pokazują nam, iż wielu niepoinformowanych i nieustannie oszukiwanych Klientów przez nieuczciwych sprzedawców - zaczyna narzekać na mydła Alep. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż seria savon alep posiada realne właściwości lecznicze, o ile mydła spełniają kluczowe warunki, to znaczy: muszą być oryginalne i w pełni dosuszone. Natomiast jeżeli kierujemy się przy zakupie Alep, niżą, atrakcyjną ceną, a z drugiej strony wyższym stopniem zawartości oleju laurowego - wówczas łatwo się zawiedziemy i nie zauważymy żadnej poprawy.
Ostatnie dostawy z Syrii były dla nas realizowane w 2014 roku. Po nasilającym się konflikcie zbrojnym w Syrii, mydła Aleppo oferowane w sklepie Sapindus.pl pochodzą obecnie z Turcji. Obraliśmy ten kierunek ponieważ w dużej mierze został tam przeniesiony cały proces produkcyjny z Syrii. Warto mieć również na uwadze to, iż mydła Aleppo nie mogą zostać wprowadzane do obiegu handlowego, jeżeli nie przejdą odpowiednich norm bezpieczeństwa i wymagań certyfikacji wyznaczonych przez organy Unii Europejskiej oraz laboratoria. Sklep Sapindus.pl stawia wyłącznie na jakość oraz legalność oferowanych produktów. Tym samym, możemy dać gwarancję bezpieczeństwa oraz oryginalności mydeł, które mogą Państwo u nas nabyć.
Arabskie mydło Aleppo 40 % jest mydłem przeznaczonym do kuracji leczniczych i tylko na czas leczenia. Efekty kuracji mydłem Aleppo zależą w dużej mierze od stopnia zaawansowania przypadłości, jaka u Pana występuje. Jeżeli ma Pan w zamiarze wyeliminowanie choroby, która jest we wczesnej fazie rozwoju, wówczas efekt działania mydła Aleppo 40 % będzie szybciej zauważalny. Natomiast jeżeli Pana choroba występuje w zaawansowanym stadium rozwoju, wówczas kuracja może potrwać znacznie dłużej. Aleppo 40 % jest mydłem o bardzo skutecznych właściwościach leczniczych, jednak nie stanowi ono całkowitego rozwiązania Pana problemu na zawsze, o ile nie zlikwidują Państwo uprzednio ogniska choroby, którego przyczyna leży zazwyczaj wewnątrz organizmu. Szare Mydło z Aleppo to produkt naturalny na bazie wysokiej jakości olejów roślinnych. Zapewnia ono doskonałe nawilżenie, jednak nie jest ono medykamentem, który mógłby wyprzeć całkowicie klasyczną terapię leczenia schorzeń. Wobec tego mydło posłuży Państwu jako jedna ze skuteczniejszych i naturalnych form dopełnienia dalszego procesu kuracji i pielęgnacji.
Mydła Aleppo suszone ponad 4 lata, zyskują na właściwościach leczniczych proporcjonalnie do czasu ich leżakowania. Zatem im dłuższym okresom suszenia kostki zostały poddane, tym lepszej są one jakości. W przypadku 4-letniego wystawiania ich na działanie wiatru eliminowana jest z kostek wszelka wilgoć, która utrudniałaby spójność pomiędzy olejem laurowym i olejem z oliwek. Dzięki temu mydła nabierają unikalnych właściwości leczniczych, stają się twardsze, oraz są zdecydowanie lżejsze, stąd ich uzasadnione różnice wagowe. W związku z tym, w specyfikacji produktu, podawana jest zawsze zmienna gramatura mydła określana mianem tolerancji wagowej. Jest ona wyszczególniana powszechnie jako wartość w przybliżeniu, którą można spotkać jako: +/- 2%, 5% lub nawet 10% Ten nieunikniony, a zarazem zmienny element mydeł alep, świadczy o ich uczestnictwie w procesie wieloletniego suszenia. Dzięki temu mamy pewność, że nabywamy oryginalny i skuteczny leczniczo produktu.
Tradycyjne mydło Alep polecane jest przez lekarzy dermatologów. Szczególnie w przypadku problemów z opryszczką wargową, rumieńcami pośladków u niemowląt, przy oparzeniach skóry i małym ranom skórnym, popękanych stopach, owrzodzeniach nóg, hemoroidach, łuszczycy, problemami ze świądem, łupieżem, łojotokiem, zapaleniom skóry rąk, egzemie, liszajom, drożdżycy oraz kandydozie.
Tak. Olej laurowy zawarty w naturalnym mydle z Aleppo jest poniekąd skutecznym odstraszaczem na mole. Mieszkańcy Syrii umieszczają mydła w swoich szafkach, aby chronić swoje ubrania przed niechcianymi insektami. Dodatkowo kostki eliminują rozwój roztocza z racji intensywnej woni oleju laurowego.
Jeżeli nie stosowali Państwo wcześniej mydeł naturalnych, wówczas wskazane będzie użycie kostki bazowej o niższym stężeniu: 4 - 5% oleju laurowego w celu adaptacji cery. Proces przyzwyczajania skóry do takich rozwiązań może potrwać nawet do 3 miesięcy. Zwracamy na to uwagę ponieważ zastosowanie wyższego stężenia: 20%, 30%, czy 40% + mogłoby u Państwa w początkowej fazie spowodować zaczerwienienie skóry, a tego przecież nie chcemy. Warto także wiedzieć, że wszelkie reakcje uboczne po zastosowaniu oryginalnego mydła Aleppo są nieznane. W przypadku tańszych mydeł o nazwie "Aleppo", co do reakcji ubocznych - takiej pewności już nie mamy.
Aby nie powodować efektu puszenia się włosów po umyciu głowy, zalecamy używanie mydła o stężeniu 4% jako rozwiązania w formie "szamponu twardego". Wyższe stężenia oleju laurowego zawartego w mydle mogą niestety powodować wspomniany wcześniej efekt.

Aleppo, jakiego nie znałeś

CZY WIESZ, ŻE...


Biblia z Aleppo

W miejscowości Aleppo w Syrii odnaleziono jeden z najstarszych i najwierniejszych kompletnych rękopisów Biblii Starego Testamentu określanego powszechnie jako "Kodeks z Aleppo". Ów manuskrypt stanowi kolejne niezależne źródło poświadczające prawdziwość historyczną dziejów Narodu Wybranego oraz prawd zawartych w Nowym Testamencie. Pismo zostało wiernie spisane na pergaminowych kartach przez Salomona ben Buya. W 930 roku naszej ery zwokalizowane w języku hebrajskim przez Aarona ben Ashera. Według ustaleń archeologów skrypt pierwotnie przebywał w Tyberiadzie, następnie przechowywany był w Jerozolimie, potem w Kairze. W XV wieku trafił ostatecznie do syryjskiego miasta Aleppo.

W 2015 roku rękopis kodeksu z Aleppo został wpisany na listę: "Pamięć Świata" stworzoną przez UNESCO (organizację należącą do ONZ). Oryginalne kopie tego tekstu zostały dokładnie sfotografowane, a ich drogocenną zawartość można już za darmo prześledzić na wirtualnej stronie instytutu Ben-Zvi w Jerozolimie.

Zobacz oryginalny Kodeks z Aleppo online na stronie www.GrupaDomowa.pl

Kodeks z Aleppo