Szczoteczka do Zębów
CO TO JEST MISWAK ?

Czy zastanawiali się Państwo nad sekretem białych zębów u mieszkańców Afryki, wolnością od dentystów lub wyeliminowaniem nieświeżego oddechu w całkowicie naturalny sposób? Nieznana jeszcze w Europie, za to sprawdzona i zaufana na czarnym lądzie od ponad 5000 tysięcy lat.
MISWAK - to roślinna szczoteczka do zębów z naturalnym włosiem, pozyskiwana z drzewa arakowego salvadora persica. Spotykana także pod nazwami: Siwak, Sewak oraz Peelu. Oprócz walorów typowej szczoteczki, łączy w sobie zalety pasty do zębów, oraz nici dentystycznej. Ponadto, ta niesamowita gałązka zawiera w sobie naturalny antybiotyk, który przywraca zębom naturalną biel, hamuje przyrost bakterii, a także zapobiega powstawaniu szkodliwej płytki nazębnej.

POZNAJ NATURALNY SPOSÓB SZCZOTKOWANIA I UTRZYMANIA ZĘBÓW W PEŁNEJ CZYSTOŚCI

Szczoteczka do zębów Miswak

Niezależne badania Instytutu stomatologii Karolinska Institutet w Szwecji, wykazały, że szczotkowania zębów z użyciem Miswak spowodowało wyraźną redukcję płytki nazębnej, oraz zmniejszenie obrzęków w przestrzeniach międzyzębowych dziąseł w zaledwie 3 tygodnie, w przeciwieństwie do typowej szczoteczki z syntetycznym włosiem.
Źródło:
"Publikacje Medyczne" [ENG]

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15643758

WŁAŚCIWOŚCI MISWAK

miswak

Cudowne właściwości farmakologiczne i terapeutyczne można wyjaśnić na podstawie składu. Otóż każda naturalna szczoteczka Miswak zawiera w sobie krzemionkę, która jest świetnym materiałem ściernym usuwającym plamy i osady z powierzchni zębów. Wodorowęglan sodu charakteryzuje skuteczne działanie bakteriobójcze. Kwas garbnikowy wykazuje działanie ściągające błonę śluzową, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej oraz eliminuje zaczątki zapalenia dziąseł. Zawarta w Siwak żywica, tworzy warstwę ochronną szkliwa, oraz zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów. Alkaloidy eliminują szkodliwe działanie bakterii. Z kolei, naturalny olej drzewa arakowego salvadora persica, wykazują silne działanie antyseptyczne, stymulując jednocześnie przepływ śliny. Bogactwo witaminy C pomaga w leczeniu i regeneracji błony śluzowej jamy ustnej, zaś jony wapnia wspierają remineralizację całej struktury zęba.

Powyższe dane, potwierdzone laboratoryjnie przez doktora Dr. Tariq al-Korey
Źródło: Clinical Preventive Dentistry Magazine

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA SZCZOTECZKI MISWAK

(dotyczy tylko oryginalnych i świeżych patyczków Peelu salvadora persica)

ok Kompletna higiena jamy ustnej.

Miswak zawiera w sobie naturalne środki dezynfekujące oraz detergenty do czyszczenia zębów. Dzięki temu wzmocnisz dziąsła, wyeliminujesz nieprzyjemny zapach, oraz poprawisz smak w ustach bez udziału chemii.

ok Pierwsza szczoteczka, która nie wymaga pasty do zębów.

Dzięki zawartości krzemionki, wodorowąglanu sodu, kwasu garbnikowego, żywicy, alkaloidów, naturalnego oleju salvadora persica, witaminy C, oraz jonom wapnia - możesz całkowicie zapomnieć o stosowaniu pas to zębów. Gałązkę wystarczy rozpakować i przejść od razu do szczotkowania.

ok Delikatność szczotkowania.

Naturalne włosie szczoteczki Miswak jest o wiele bardziej skuteczne i przyjazne dla użytkownika niż syntetyczne włosie nylonowe typowej szczotki do zębów. W przypadku Siwak, nie musimy dobierać typów twardości włosia do charakterystyki naszego uzębienia. Nie musimy także dociskać włosia do ścianek szkliwa, gdyż zawarte w gałązce naturalne olejki zmieszane ze śliną, w łatwy sposób rozpuszczą nadmiar osadzonego pokarmu.

ok Całkowita wolność od chemii.

Szczoteczka drzewa arakowego to jedyna taka na rynku, dzięki której możesz zaprzestać używania drogich i toksycznych płynów do płukania jamy ustnej, a także uwolnić się od znacznej ilości past do zębów z zawartością szkodliwego fluoru oraz konserwantów.

ok Stabilność bez efektu "maskowania".

Patyczek Miswak, stosowany codziennie po każdym posiłku, potrafi w ciągu jednego miesiąca przywrócić zębom stałą i naturalną biel - bez osłabiania ich wewnętrznej sturktury.
Gałązki drzewa arakowego nie zawierają w sobie toksycznych barwników, które wybielają krótkotrwale zewnętrzną powłokę szkliwa czyniąc tzw. "efekt maskowania". Dzięki temu nie osłabiają wewnętrznej struktury zęba, ani nie czynią jej podatną na ciągłe przebarwienia wywołane szkodliwą chemią i jej konserwantami.

ok Pierwsza szczoteczka, którą można żuć !

Peelu jest doskonałą i naturalną alternatywą dla gum do żucia, które zawierają w swym składzie rakotwórczy aspartam. Wystarczy obrać patyczek na długość 5cm i parę razy pociągnąć za jego włosie, w celu usunięcia pozostałości nadciętych końcówek. Tak przygotowaną końcówkę możemy włożyć do ust i rozpocząć jej żucie pomiędzy zębami.

ok Łatwość przenoszenia.

Naturalny Miswak to doskonałe rozwiązanie dla podróżników. Zajmuje znacznie mniej miejsca, aniżeli kubek, szczoteczka i pasta. Dodatkowo, patyczek salvadora persica skierowany jest dla osób, które chcą połączyć prostotę higieny, z wysoką dbałością o stan swego uzębienia podczas wypraw.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Po czym poznać, że gałązka jest świeża ?

Przydatność szczoteczek Miswak wynosi maksymalnie do dwóch lat od daty hermetyzacji widocznej na opakowaniu. Dobrej jakości gałązka salvadora persica nie powinna być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Jej kolor powinien być jasnobrązowy. Natomiast, gdy patyczek przybrał barwę ciemno-brązową, wówczas sugeruje to nam, iż Sewak nie jest świeży.

2. Czy patyczki Sewak w Waszej ofercie są pakowane, czy sprzedawane luzem ?

Każdy czyścik jest pakowany w grubą, hermetycznie zgrzewaną folię, uniemożliwiającą przedostanie się powietrza, bakterii i drobnoustrojów.

3. Wyczytałam, że szczoteczka zawiera olej arakowy. W takim razie, czy wiąże się z tą gałązką jakiś charakterystyczny smak ?

Tak. Każdy czyścik ma niepowtarzalny organiczny smak dzięki zawartości cennego oleju arakowego. Przy pierwszym użyciu, zetkniemy się z lekko pikantnym aromatem korzenia chrzanu. Natomiast w miarę szczotkowania, owy specyficzny smak oraz aromat - zneutralizują się ze śliną, pozostawiając jedynie świeżość i czystość w jamie ustnej.

4. Czy mogę obierać patyczek z obu stron ?

Nie zalecamy wykonywania takiej czynności, ponieważ zawarty w gałązce wartościowy olej arakowy uległby szybszemu wysuszeniu. A przez to lecznicze działanie szczoteczki uległoby znacznemu obniżeniu.

5. Właśnie obrałem z kory 1 cm gałązki. Jak mogę rozrzedzić włosie ?

Aby skorzystać z dobrodziejstw naturalnego włosia Miswak, należy zwilżyć obraną wcześniej końcówkę - mocząc ją w wodzie różanej na okres 24 godzin. Natomiast jeżeli zależy nam na czasie, wówczas rozrzedzenia możemy dokonać przez kilkakrotne zaciskanie końcówki patyczka między zębami.

6. Ile powinno trwać szczotkowanie zębów i czy można używać tego samego włosia kilkakrotnie ?

Tradycyjne szczotkowanie z użyciem Meswak powinno trwać około 5 minut. Natomiast po wyszczotkowaniu, zużytą końcówkę odcinamy.

7. Witam. Szczotkowałem zęby dwa razy i nie widzę, aby stały się one białe. Kiedy można liczyć na pierwsze efekty ?

Gdy stosowaliśmy wcześniej płyny do płukania, pasty, żele lub inne chemiczne rozwiązania do higieny jamy ustnej, wówczas musimy je zupełnie odstawić, jeżeli mamy w zamiarze uzyskać dobroczynne i potwierdzone wieloma badaniami naukowymi efekty działania Miswak. Przez pierwsze trzy tygodnie codziennego używania gałązki - poprawa będzie ledwo zauważalna. Jest to typowa reakcja spowodowana tym, że dziąsła i struktura uzębienia były od lat "przesiąknięte" chemią i konserwantami aplikowanymi na co dzień przez środki do higieny jamy ustnej. Wobec tego, nasze uzębienie musi się zaadoptować do nowej formy higieny. Z reguły, taka procedura, potrzebuje czasu do około jednego miesiąca. W wielu przypadkach, stabilne rezulataty osiąga się już po blisko dwóch miesiącach od używania, gdzie przywrócona zostaje naturalna biel naszych zębów bez efektu ich "maskowania".

8. Jak prawidłowo trzymać czyścik do zębów "Peelu" ?

Szczoteczkę Miswak kładziemy na palcach otwartej dłoni tak, by mały palec oraz kciuk ujęły spód gałązki, zaś pozostałe trzy palce spoczęły swobodnie na jej wierzchu.

9. Jak przechowywać nieużywany patyczek ?

Gdy patyczek Miswak został wyjęty z opakowania hermetycznego i nie jest przez nas używany, wówczas zalecamy owinąć go w folię spożywczą, zaś przed każdym kolejnym użyciem, polecamy go spłukać letnią wodą. Postępując w ten sposób, zapobiegniemy wszelkim zabrudzeniom, oraz unikniemy wysuszaniu naturalnego włosia.

10. Wśród zwykłych szczoteczek, wyróżniamy kilka typów włosia. A jak wygląda sprawa w przypadku tego czyścika do zębów ?

W przypadku szczoteczki Miswak, mamy do czynienia z miękkim włosiem, o ile zostało ono uprzednio rozrzedzone w wodzie różanej na okres 24 godzin. Natomiast jeżeli chcemy, aby włosie stało sie nie co twardsze, wówczas po obraniu z kory, zaciskamy je kilkakrotnie pomiędzy tylnymi zębami. Jeżeli chodzi o kwestię skuteczności higienicznej, to twardość włosia szczoteczki Pelu nie ma żadnego znaczenia. Gdyż w istocie, nie odgrywa tutaj roli stopień twardości włosia, ani siła z jaką go dociskamy do szkliwa zębowego, lecz jedynie zawarte w gałązce bogactwo krzemionki, wodorowąglanu sodu, kwasu garbnikowego, żywicy, alkaloidów, naturalnego oleju salvadora persica, witaminy C, oraz jonoy wapnia - zapewniają zębom kompleksowy powrót do zdrowia, oraz naturalnej i stabilnej bieli.

11. Chciałabym szczotkować zęby gałązką łącząc ją z moją ulubioną pastą do zębów. Czy nie ma tutaj żadnych przeciwskazań ?

Niestety, nie będzie to dobry pomysł. Gdyż łącząc produkt chemiczny z naturalnym, wyeliminujemy dobroczynne działanie tego ostatniego. A wtedy, poprawa z użyciem Siwak, będzie zupełnie niezauważalna. Warto również wspomnieć, że aplikowanie szkodliwych substancji pieniących i konserwantów zawartych w pastach, żelach i płukankach do zębów - w dłuższej perspektywie czasu, osłabia wewnętrzną strukturę zęba na zasadzie "przesiąkania" w jego głąb. Na pierwszy rzut oka, ząb zdaje się być biały w skutek silnego barwnika zawartego w paście, zaś z drugiej strony - wnętrze zęba, zaczyna ulegać powolnym procesom kruszenia. Stąd też pojawiają się liczne przebarwienia, kamień, nadwrażliwość szkliwa oraz dziąseł i to już u osób w bardzo młodym wieku. Dlatego też sugerujemy rozwiązania wyłącznie naturalne w postaci samej szczoteczki Miswak.

GDZIE KUPIĆ NATURALNĄ SZCZOTECZKĘ?

Gdzie kupić Miswak

* Jeżeli chcecie Państwo podzielić się swoimi uwagami na temat tej szczoteczki do zębów, wówczas zapraszamy do nadsyłania swoich opinii używając naszego:
"Formularza Kontaktowego"

Witamy na stronie sklepu Miswak.pl

Stawiamy na jakość
★ ★ ★ ★ ★

Naszym priorytetem jest dostarczanie Państwu najwyższej jakości, światowego, certyfikowanego towaru wiadomego pochodzenia. Nasze standardy obsługi klienta, oraz cele do których dążymy - wpływają na jakość marki którą budujemy. Utrzymanie pozytywnych relacji z naszymi klientami, kształtuje także nasz wizerunek. Dlatego liczymy na opinie i sugestie wobec naszej oferty, którą będziemy dopasowywać do Państwa oczekiwań.


Właściwości MISWAK potwierdzone przez WHO

Szczoteczka do zębów Miswak jest zalecana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Wiadomość została opublikowana w oficjalnym raporcie dotyczącym programom zapobiegania chorób jamy ustnej.
Źródło:
"Prevention methods and programmes for oral diseases. Report of a WHO Expert Committee. World Health Organ Tech Rep Ser. 1984; 713():1-46." Peelu


Jak szczotkować zęby z użyciem Miswak?

Używanie szczoteczki roślinnej Miswak jest łatwe i przyjemne, o ile pozna się uprzednio sposób prawidłowego i skutecznego szczotkowania. Każda gałązka drzewa arakowego pakowana jest w hermetyczne opakowanie foliowe. Oznacza to, że wyeliminowany został do niej dopływ powietrza. Dzięki temu, nie istnieje ryzyko rozwoju szkodliwych bakterii lub drobnoustrojów.

KROK 1
Weź nożyczki i odetnij nimi krawędź opakowania. Następnie wysuń patyczek Miswak na zewnątrz.

Rozpakuj Peelu

KROK 2
Użyj nożyka i delikatnie zetnij wierzchnią część kory. Sugerowana długość do szczotkowania to 1 centymetr.

Odetnij korę

KROK 3
Tak przygotowaną końcówkę możemy zmiękczyć na dwa sposoby. PIERWSZY: Pozostawiając ją zanurzoną na 24h w słodkiej wodzie np. wodzie różanej. DRUGI: Zaciskając kilkakrotnie końcówkę patyczka pomiędzy tylnymi zębami, ku błyskawicznemu rozrzedzeniu włosia.

Zmiękczanie włosia

KROK 4
W tym etapie, przechodzimy do szczotkowania zębów. Warto podkreślić, że nie stosujemy ruchów kolistych. Czyścimy zęby pojedynczo kierując włosie począwszy od dziąseł ku krawędziom zęba. Tylną część uzębienia czyścimy trzymając szczoteczkę pod kątem.

Jak szczotkować
Gwarancja Satysfakcji Wysyłka 24h